Magazín rkokno.cz

OKNO magazín

Čtení o realitách očima realitních makléřů

Zahrada a okolí domu - první dojem je při prodeji klíčový


17.04. 2023 Ing. Jan Sedlák

Představte si, že jste potenciální kupci vašeho domu. Jakmile přijdete na prohlídku, první věc, kterou uvidíte, je exteriér a zahrada. Je to váš první dojem o domě, a jak víme, první dojem je často tím nejdůležitějším. Proto je nesmírně důležité, abyste se postarali o zahradu a okolí vašeho domu, aby působil co nejatraktivněji na potenciální kupce.

Rozhovor s makléřem roku 2023


20.01. 2023 Ing. Tomáš Sedlák

Ing. Tomáš Sedlák působí na brněnské pobočce a pracuje tu již více než 10 let. Navíc druhý rok po sobě obhájil ocenění makléře roku. Zeptali jsme se ho, jak by zhodnotil minulý rok, co nás bude čekat letos a co by poradil lidem, kteří chtějí prodat nemovitost.

Nebuď želva, buď šelma!


06.01. 2023 Ing. Jan Sedlák

Rok 2022 přinesl mnoho změn, a ačkoliv jsou nemovitosti spíše konzervativní investice, tak i tady se dělo více než málokdo předpokládal. O úspěšném obchodě rozhodovala pečlivě nastavená prodejní cena. Zavedli jsme si pravidlo „nebuď želva a reaguj rychle“. Trh se nám měnil před očima, a proto naši makléři museli reagovat rychle na nabídky od zákazníků. Co platilo jeden den, druhý den už bylo pouhou minulostí.

Jak bezpečně směnit nemovitost


11.11. 2022 Ing. Jan Sedlák

“Vyměním dům za byt 2+1. Skvělé, ale co teď?” Využijte směnu nemovitosti. Jedná se o typ transakce, kdy se domluví dva vlastníci nemovitostí a vzájemně si vymění vlastnická práva k jejich nemovitostem.

4 tipy, jak snížit náklady na energie


21.10. 2022 Ing. Jan Sedlák

Také vás trápí rostoucí cena energií a náklady na provoz vaší domácnosti? Máme pro vás několik užitečných tipů, jak snížit náklady na energie. Dozvíte se, co lze udělat hned teď, až po rady na dlouhodobé koncepční řešení.

Milostivé léto II


21.10. 2022 Ing. Jan Sedlák

Již druhým rokem v ČR platí akce Milostivé léto. Jedná se o oddlužovací akci vyhlášenou státem. V rámci akce je umožněno dlužníkům zbavit se vysokých exekučních poplatků, sankcí a úroků, které navyšují původní dluh.

8 tipů na co nezapomenout při sjednání pronájmu


19.09. 2022 Ing. Jan Sedlák a Mgr. Karolína Šafářová

Pronajímáte vaši nemovitost a chcete mít jistotu, že si sjednáte správné podmínky? Sepsali jsme pro vás 8 tipů na co je dobré myslet při sjednání nájemních smluv. Jak to je s kouřením v bytě? Mohou míz nájemci domácího mazlíčka? Jak mít ve smlouvě sjednané zvyšování nájmu? Nejste si jisti? Přečtěte si o tom v našem článku.

Chcete koupit investiční byt?


26.08. 2022 Ing. Jan Sedlák a Mgr. Karolína Šafářová

Přemýšlíte kam investovat peníze, aby je nezasáhla inflace? Teď je ideální příležitost uložit svoje peníze do nemovitostí, a to nejlépe ve městech, kde jsou velké firmy nebo v nich sídlí univerzity. V těchto lokalitách nebudete mít nouzi o kvalitní nájemníky.

Válka a bydlení, aneb jak jsme pomohli ukrajinským rodinám


16.05. 2022 Ing. Jan Sedlák

Když se u nás ve firmě řekne: „Jdeme do toho“ platí to pro všechny. A tak začátkem března bylo jasno. Jsme realitní kancelář a pomáháme rodinám s bydlením. Na Ukrajině vypukla válka a my jsme všichni věděli, že naše zodpovědnost nám nedovolí to přehlížet.

Jaký byl rok 2021 pro našeho nejlepšího makléře


28.02. 2022 Ing. Tomáš Sedlák, Mgr. Karolína Šafářová

Přečtěte si rozhovor s nejlepším makléřem za rok 2021 Ing. Tomášem Sedlákem z brněnské pobočky.

Řešíte koupi domu? A zkontrolovali jste si jeho správné zakreslení?


02.02. 2022 Ing. Tomáš Sedlák

Jak se špatné zakreslení mohlo stát? Jak byste měli postupovat, aby bylo vše zase v pořádku? Můžete špatně zakreslenou stavbu financovat hypotékou?

Jak se přihlásit k dani z nemovitosti


05.01. 2022 Ing. Jan Sedlák a Mgr. Karolína Šafářová

Jak moc je home staging při prodeji nemovitosti důležitý?


03.08. 2021 Veronika Gardášová

Home staging je důsledná a předem promyšlená příprava interiéru nemovitostí pro profesionální nafocení k prodeji/pronájmu. Jedná se o moderní nástroj, který je více a více v oblasti realit využíván. Jde o nachystání interiéru tak, aby výsledná inzerce zaujala potencionálního kupujícího na první pohled. Musí se vhodně zvolit nábytek i dekorace, aby se vytvořil pěkný celkový dojem.

Držíme spolu, a proto jsme úspěšní


22.07. 2021 Eva Dvořáčková

Jsme velká firma s pobočkami po celé Moravě a každoročně pořádáme firemní akce pro naše zaměstnance. Tato setkání nabízejí spousty možností, jak utužovat kolegiální vztahy. Každý svou práci dělá přece jen trochu jinak, a tím může poskytnout spoustu inspirace svým kolegům.

Focení nemovitostí – proč na to mobil nestačí?


19.03. 2021 Ing. Ján Josef

Mohlo by se zdát, že focení nemovitostí je rutinní činnost, která člověka nemůže dostatečně naplňovat, ale opak je pravdou. Protože každá nemovitost, každá domácnost je jiná, stěží naleznete dvě shodné nemovitosti.

Jak jsme vyhráli konkurz na makléře?


09.03. 2021 Bc. Karolína Šafářová

Tohle řešíme často, každý chce přece prodat za nejvyšší cenu na trhu. Je jedno, jestli jsou to bitcoiny, akcie, auto či kočárek po miminku. Cena hraje vždy hlavní roli.

Každý prodávající řeší tyto 3 otázky


03.03. 2021 Ing. Jan Sedlák

Často po nás majitel chce, abychom přišli na první schůzku již se zájemcem, ale je to podobné, jako přijít na první rande i s tchýní. Bude to nejspíš trochu trapné a nemusí se to úplně podařit.

Praktický manuál k dani z příjmu fyzických osob při převodu vlastnického práva k nemovité věci


09.04. 2019 Mgr. Tereza Drastichová, advokátní kancelář SEDLAKOVA LEGAL

Pokud si nevíte rady s daní z příjmů fyzických osob při převodu vlastnického práva k nemovité věci, tento manuál Vám pomůže se v problematice zorientovat.

Recenze na google firmy
4,8
72 recenzí
4,9
148 recenzí
4,9
83 recenzí