Jak jsme vyhráli konkurz na makléře? rkokno.cz

Jak jsme vyhráli konkurz na makléře?

09.03. 2021 Bc. Karolína Šafářová

Na začátku února nám na náš firemní email firma@rkokno.cz přišla tato zpráva: "Chci prodat byt za nejvyšší kupní cenu.".

Tohle řešíme často, každý chce přece prodat za nejvyšší cenu na trhu. Je jedno, jestli jsou to bitcoiny, akcie, auto či kočárek po miminku. Cena hraje vždy hlavní roli.


Jak to probíhalo v tomto případě? 

TYP BYTU - Brno, lokalita Veveří, dispozice 2+1, původní stav

Majitelce bytu, paní Mauerové, jsme popsali jakým způsobem oceňujeme nemovitosti a poslali jsme jí případovou studii, která řešila podobný typ nemovitosti. Vypadalo to velice dobře a plní očekávání, jsme se těšili na osobní setkání. Naše brněnská makléřka Staňka, vždy oplývající dobrou náladou, přijela na místo setkání.


Schůzka probíhala trochu jako konkurz do talentové soutěže.

"Máte 30 minut, předveďte, co umíte, po vás přijde další makléř."

Po takové schůzce nikdy nevíte, jestli postoupíte do dalšího kola. Výběrového řízení se zúčastnilo 7 různých makléřů a počet vizitek na stole paní majitelky po tomto dni značně vzrostl.  

Proběhlo několik telefonátů a paní Mauerová se během této doby rozhodovala, s kým prodej realizuje. Majitelka se rozhodla pro prodej nemovitosti s námi. Líbila se jí naše krásná inzerce, styl komunikace, otevřené a férové jednání naší makléřky Staňky.

I když měla paní Mauerová na bytě 7 makléřů, nedovolila spuštění žádné inzerce, dokud se nerozhodne, s kým bude spolupracovat. Začali byste malovat byt se 7 různými malíři zároveň?

TIP: Neinzerujte, pokud nejste s výběrem makléře maximálně spokojeni. Nechte se přesvědčit o jeho kvalitách a recenzích.

Po výběru makléře si nezapomeňte odsouhlasit veškeré smluvní podmínky.
Nechte si garantovat prodejní cenu, termín úhrady kupní ceny a v případě, kdy v nemovitosti bydlíte, časovou rezervu na její předání.


Příprava nemovitosti

 1. Vyklizení nebo úklid bytu (vyberte si s makléřem optimální variantu).

 2. Od začátku jsme věděli, že v tomto vyklizeném bytě chceme dělat homestaging. Naložili jsme vybavením naši zásahovou dodávku a pustili jsme se do kreativní práce, která nás vážně baví.

 3. Ladíme detaily homestagingu v kuchyni i v ložnici. Na mobilu asistentka bedlivě sleduje předpověď počasí. Jde to podle plánu.

 4. Byt přijíždí nafotit náš fotograf, který dokáže zachytit a vyzdvihnout výjimečnost každé nemovitosti.

"Příprava bytu sice zabere třem lidem několik hodin, ale výsledek stojí za to. Co myslíte?" 


Tvorba inzerce

 1. Než dostanete hotové fotografie, tak makléřka s asistentkou sepisují poutavý popisek, který dokonale sjednocuje inzerci nemovitosti. 

 2. Finální náhled inzerce je poslán k nahlédnutí majiteli. 

 3. Paní Mauerová byla velmi mile překvapená. Homestaging byl tak rozsáhlý až "litovala", že svou hezkou nemovitost prodává. V inzerci jsme ještě doladili několik detailů a předali ji Karolíně ke zpracování pro sociální sitě.

 4. Vytvoření prezentace na sociální sítě a příprava placené reklamy vám pomůže sehnat dostatek zájemců. Nepodceňujte důležitost sociálních sítích: Instagram a Facebook

 5. Teprve v tomto bodě se dostane inzerát také na realitní servery.

"Jsme si vědomi toho, že pro majitele nemovitosti není prodej po citové stránce vždy jednoduchý. Každá taková nemovitost si zaslouží mít profesionální prezentaci."

Počkejte, co se stalo po zveřejnění inzerce...  


Začíná prodej

 1. Všichni, kdo jsou v naší interní poptávce, dostávají telefonicky či emailem "echo" o této novince.

 2. Od zveřejnění makléřce nepřestává zvonit telefon a začíná se plnit diář s termíny prohlídek.

 3. Pečlivá práce s poptávkou a skvělé zacílení inzerce zajišťuje dostatek vážných zájemců na prohlídky.

 4. Díky homestagingu klienti mají možnost vidět potenciál bytu ještě před osobní prohlídkou. 

 5. Ten den probíhá rezervace, není důvod čekat. Na začátku je poptávka vždy nejvyšší.

TIP 2: Poražte konkurenční nabídky. Zvyšte zájem o vaši nemovitost perfektní přípravou. Takto vložený čas se vám vždy vyplatí a můžete být na svoji nemovitost náležitě pyšní.


A co bude dál?

Dál vás čeká hromada papírování, smlouvy, katastr, advokát, přepisy, SVJ, stěhování, převody energií, pojištění, předání nemovitosti, atd.. Ale o tom zase někdy příště.

Vlastně ne, tohle u nás nečekejte.
Obchody dotahujeme až do uplného konce, takže vše budete mít 100% zajištěno.  

Jestli chcete znát tržní cenu vaší nemovitosti, obraťte se na nás. 

Tel: 734 288 888 nebo email: firma@rkokno.cz 


Chci prodat byt/dům


Recenze na google firmy
4,8
72 recenzí
4,9
148 recenzí
4,9
83 recenzí