Válka a bydlení, aneb jak jsme pomohli ukrajinským rodinám rkokno.cz

Válka a bydlení, aneb jak jsme pomohli ukrajinským rodinám

16.05. 2022 Ing. Jan Sedlák

Když se u nás ve firmě řekne: „Jdeme do toho“ platí to pro všechny. A tak začátkem března bylo jasno. Jsme realitní kancelář a pomáháme rodinám s bydlením. Na Ukrajině vypukla válka a my jsme všichni věděli, že naše zodpovědnost nám nedovolí to přehlížet.

Díky skvělým kontaktům a dobrým obchodním partnerům se nám společnými silami podařilo zajistit bydlení pro 12 rodin ve dvanácti právě dokončených bytech. Společnosti HOME FIN, která bydlení poskytla, patří obrovské díky. Byty byly postaveny v rámci dotačního programu a splňovaly tedy všechny požadavky pro přicházející rodiny s dětmi.
 
Byty jsme měli, ale co dál. Chybělo nám vše od kávové lžičky přes povlečení, nábytek, postele, matrace, hrnce, nádobí, peřiny, atd… Začal tedy běh na dlouhou trať. Rodiny již čekaly a my postupně vybavovali byt po bytě. Následovalo zpracování smluvní dokumentace a jejich přeložení do ukrajinštiny. O jazykové bariéře ani nebudeme mluvit, ale když lidi chtějí, porozumí si vždy a ve všem.

V této, pro ukrajinské rodiny, těžké době jsme zažili i nespočet radostných slz. Rodiny získaly nový domov a nemusely již zůstávat na zemi v tělocvičně.


O příběhu paní Oksany, které jsme zprostředkovali jeden z bytů, se dokonce můžete dočíst v jejím Deníku Ukrajinky na idnes.cz


 
Dokonce se nás obrátila nadace DEBRA, která potřebovala pomoci s ubytováním rodiny, jejichž dítě má nemoc motýlích křídel. Také této nadaci patří velké díky, protože pomohli se zajištěním potřebného vybavení do domácnosti.
 
Moc děkujeme všem, kteří nám jakkoliv materiálně i finančně, pomohli, aby rodiny mohly bydlet v Pohořelicích. Jste skvělí a my jsme moc hrdí, že máme tak úžasné kolegy, klienty i přátele!Recenze na google firmy
4,8
72 recenzí
4,9
148 recenzí
4,9
83 recenzí