Zahrada a okolí domu - první dojem je při prodeji klíčový rkokno.cz

Zahrada a okolí domu - první dojem je při prodeji klíčový

17.04. 2023 Ing. Jan Sedlák

Představte si, že jste potenciální kupci vašeho domu. Jakmile přijdete na prohlídku, první věc, kterou uvidíte, je exteriér a zahrada. Je to váš první dojem o domě, a jak víme, první dojem je často tím nejdůležitějším. Proto je nesmírně důležité, abyste se postarali o zahradu a okolí vašeho domu, aby působil co nejatraktivněji na potenciální kupce.

Zde je 10 tipů a nápadů, jak upravit zahradu a exteriér domu: 

1. Úklid

Začněte tím, že uklidíte veškerý nepořádek, který by mohl rozptylovat pozornost od krásy vaší zahrady. Odstraňte staré hračky, nábytek nebo jiné nepotřebné předměty. Nezapomeňte také uklidit střechu a okapy od listí a nečistot.

2. Sečení trávníku

Udržujte trávník upravený. Pokud máte nerovnosti nebo holá místa, zvažte jejich opravu pomocí trávního koberce nebo výsevu nového trávníku.

3. Výsadba květin

Přidejte do zahrady život a barvu tím, že vysadíte květiny. Zvolte druhy, které jsou snadno udržitelné a atraktivní pro potenciální kupce. Můžete také použít květináče nebo závěsné koše pro snadnou údržbu a přesun.

4. Údržba plotu

Ujistěte se, že váš plot je v dobrém stavu. Opravte případné poškozené části a natřete jej, pokud je to nutné. Pokud nemáte plot, zvažte jeho instalaci - může to dodat soukromí a bezpečnost.

5. Osvětlení

Zajistěte dostatečné osvětlení exteriéru domu, aby byl váš dům dobře viditelný i ve večerních hodinách. To může zahrnovat solární lampy podél chodníků nebo akcentní osvětlení na zajímavých prvcích zahrady.

6. Průhlednost

Ujistěte se, že z okna domu je dobrý výhled na zahradu. Vyřezejte případné překážky, jako jsou vysoké keře nebo stromy, které by mohly bránit výhledu.

7. Zahradní nábytek

Zvažte umístění zahradního nábytku, jako jsou lavičky nebo stoly, které by mohly potenciálním kupcům ukázat, jak si mohou užívat zahradu.

8. Cesta k domu

Ujistěte se, že cesta k vašemu domu je čistá a bezpečná. Opravte případné praskliny nebo nerovnosti a udržujte ji čistou od listí a sněhu.

9. Vstupní dveře

Vstupní dveře by měly být čisté a atraktivní. Zvažte jejich natření nebo výměnu za nové, pokud jsou poškozené nebo zastaralé.

10. Pravidelná údržba

Ať už jde o zalévání trávníku, stříhání živých plotů nebo malování exteriéru, pravidelná údržba je klíčem k udržení atraktivního vzhledu vaší zahrady a domu.


Zkrátka, investice času a úsilí do úpravy zahrady a exteriéru vašeho domu se vám může vrátit v podobě rychlejšího prodeje a vyšší prodejní ceny. Nezapomeňte na to, že první dojem je často tím nejdůležitějším, a udělejte vše pro to, aby váš dům zaujal potenciální kupce už na první pohled.

Recenze na google firmy
4,8
72 recenzí
4,9
148 recenzí
4,9
83 recenzí